В Україні почали виробляти ключові деталі для хорватських машин розмінування
dok-ing_mv

Українська компанія «A3tech-Україна» запустила виробництво основного робочого вузла для машин розмінування хорватської фірми DOK-ING. Це дозволило збільшити рівень локалізації техніки до понад 10%, а також значно скоротити час ремонту таких машин після підривів у полі.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки України.

«Навесні ми провели випробування першої локалізованої в Україні машини для розмінування. Тоді ж оголосили плани щодо самостійного виготовлення ключового вузла для техніки DOK-ING. До кінця року ці плани були реалізовані. Завдяки цьому компанія оперативно відремонтувала кілька машин MV-4 та MV-10, пошкоджених у результаті підривів. Зокрема, ремонт найсерйозніше пошкодженої легкої машини MV-4 зайняв лише 12 днів — це у кілька разів швидше, ніж чекати комплектуючі та фахівців із Хорватії», — зазначив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

У 2024 році «A3tech-Україна» як офіційний партнер DOK-ING зібрала 8 важких машин MV-10 та провела ремонт 10 одиниць техніки, що постраждали через вибухи чи технічні несправності.

Економія коштів та локалізація виробництва

Виготовлення деталей в Україні значно знижує вартість техніки. Наприклад, молоток для робочого валу, зроблений в Україні, коштує майже удвічі дешевше за хорватський аналог. Для однієї машини потрібно близько 50 таких деталей. Завдяки цьому Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС), яка закуповувала запчастини через тендер, заощадила близько 30% вартості, порівняно із закупівлею безпосередньо у хорватського виробника. Загалом, економія для бюджету склала 5 мільйонів гривень, повідомив директор «A3tech-Україна» Марат Мінц.

DOK-ING в Україні

На сьогодні в Україні у приватних та державних операторів є понад 50 машин для розмінування DOK-ING. Цієї осені найбільшу партію отримала ДСНС — 20 важких машин MV-10 були закуплені та передані саперам міжнародними партнерами.

Також восени 2024 року хорватська компанія DOK-ING відкрила офіційне представництво в Україні, що сприятиме подальшій співпраці та розширенню локалізації виробництва.

Джерело інформації та фото: Agrotimes